دستور ترامپ به دادگاه استیناف: برای ممنوعیت ورود مسلمانان عجله کنید

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از رویترز، یکی از دادگاه‌های استیناف فدرال آمریکا امروز (سه شنبه ۱۹ بهمن) به بحث های موجود در خصوص ممنوعیت طرح ورود مسلمانان به آمریکا گوش فرا دهد.

وزارت دادگستری آمریکا در دادگاه استیناف با مخالفان طرح دونالد ترامپ،رییس جمهوری آمریکا برای طرح ممنوعیت موقت ورود مسلمانان به این کشور وارد بحث خواهد شد.

ترامپ

این دادگاه در سان فرانسیسکو قرار است در خصوص بازگرداندن طرح ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا به حالت اولیه در ایالت های «مینه سوتا» و «واشنگتن» تصمیم گیری کند.

این در حالی است که دونالد ترامپ،رییس جمهوری آمریکا شب گذشته گفت:تهدید از سوی تروریسم اسلامی بسیار واقعی است،فقط کافی است به آنچه در اروپا و خاورمیانه می گذرد نگاه کنید.

ترامپ نوشت که دادگاه استیناف باید سریعا درباره سرنوشت طرح ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا اقدامی انجام دهد.

وزارت دادگستری آمریکا روز گذشته اعلام کرد که تعلیق دستور ترامپ بسیار گسترده بود ،در حالی که این تعلیق باید در نهایت به افرادی که در حال حاضر اجازه ورود به کشور را دارند و به طور موقت از کشور خارج شده اند،محدود شود.

مخالفین این طرح می گویند که ممنوعیت ۹۰ روزه ورود شهروندان از عراق،ایران،لیبی،سومالی،سودان،سوریه و یمن و همچنین توقف ۱۲۰ روزه ورود مهاجران به آمریکا غیر قانونی است.

شاید مطالب زیر نیز مورد توجه شما باشد نوشته های دیگر نویسنده

دیدگاه خود را بیان نمایید